Autoklawy

Sprzęt do gabinetu stomatologicznego

Na które autoklawy warto postawić?

Jeśli wejdziemy do dowolnego sklepu z urządzeniami przeznaczonymi do dezynfekcji sprzętu medycznego, autoklawy na pewno będą zajmowały ważne w nim miejsce. Nie zajmą go jednak za dużo fizycznie, bo to duże urządzenia i ich wystawianie w witrynie raczej nie jest najlepszym pomysłem. Sęk w tym, że ich wybór jest raczej spory i nie jest łatwo dokonać właściwego wyboru. Trzeba na spokojnie przyjrzeć się cechom urządzenia i porównać je ze swoimi potrzebami.

Pierwsza kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, to pojemność głównej komory urządzenia. Decyduje ona o tym, ile sprzętu w jednym cyklu sterylizacji może się tam znaleźć. Sama wartość statystyczna to może być trochę za mało, ponieważ liczy się jeszcze kształt komory. W znakomitej większości przypadków nie będzie tutaj najmniejszego problemu, ponieważ wszystkie one są przygotowane tak, by wchodziły do nich standardowe tace na sprzęt medyczny i to, ile zostanie miejsca po bokach, nie ma tutaj większego znaczenia. Trzeba mimo wszystko upewnić się, że w urządzeniu mieści się odpowiednia ilość takich tac.

Inna, wbrew pozorom bardzo ważna sprawa, to wygląd, jaki posiadają autoklawy. W przeciętnym gabinecie stomatologicznym będą one elementem wyposażenia stojącym ze względu na swoje gabaryty, w miejscu dość eksponowanym. Nie należy oczywiście specjalnie się tutaj martwić o odpowiednie desenie, ale dobrze by było, żeby pasowała kolorystyka i ogólny sposób wykonania urządzenia. Pacjenci zwracają uwagę na takie rzeczy i jeśli coś odstaje od reszty, automatycznie narasta ich niepokój.

Kolejną rzeczą, o której nie można zapominać, to sprawność urządzeń. W tym kontekście przez sprawność będziemy rozumieli czas jaki jest potrzebny na pełną operację sterylizacji sprzętu. Urządzenia, na które będziemy zwracać uwagę, powinny być w pełni automatyczne, więc ten element można bardzo łatwo porównać i nie wchodzić w szczegóły, takie jak chociażby efektywność grzałki. Takie właśnie detale decydują o czasie sterylizacji, ale dla nas ważne powinno być tylko to, czy dane autoklawy są w stanie poradzić sobie z odpowiednim czyszczeniem w czasie nie dłuższym niż dwadzieścia minut dla procedury szybkiej. Osiągnięcie takiego poziomu oznacza, że mamy do czynienia z dobrymi autoklawami opartymi o wysoko wydajne podzespoły, które nie tylko pozwolą nam zaoszczędzić masę czasu, ale też długo wytrzymają.

Comments are closed.